5 grudnia 2018 roku w I LO -Zarabiaj na swoich pasjach i umiejętnościach

Z  inicjatywy pani Joanny Reszki- dyrektora Urzędu Pracy w Malborku uczniowie klas pierwszych wysłuchali  wykładu- Zarabiaj na swoich pasjach i umiejętnościach.

Prelekcje wygłosił znamienity gość- pan Jarosław Filipczak- wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza i Przedsiębiorstwa. Wykład zrobił duże wrażenie na słuchaczach, uczniowie uznali go za rewolucyjny. Oto kilka myśli przewodnich:

• TALENT MA KAŻDY
  • PLANUJ DZIAŁANIA W DĄŻENIU DO CELU
  • NAJWIĘKSZE DOBRO TO TWÓJ CZAS
  • PRACUJ Z PASJĄ A OSIĄGNIESZ SUKCES

Uczniowie dostali potężną dawkę energii. Większość z nich  rozpoczęła realizację projektów  w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii, determinacja będzie im potrzebna.

Ponadto Pan Filipczak  podkreślił, że jest bardzo ciekawy aplikacji dotyczącej poszukiwania pracy przez absolwentów, którą wdraża  Jan Zapolski- Downar z klasy 2a.

Nauczyciele podstaw przedsiębiorczości i uczniowie I LO otrzymali obietnicę od pani dyrektor UP Joanny Reszki dalszej współpracy w poznaniu i zdobywaniu „ z pasją” rynku pracy.