Akademia 11 listopada

10 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Narodowego Dnia  Niepodległości. Uczniowie zaangażowani w apel w pierwszej części pod tytułem „Impresje historyczno-literackie” przybliżyli nam historię związaną z tym ważnym dla Polski dniem. Mogliśmy usłyszeć m.in.  Bogurodzicę we współczesnej aranżacji oraz pieśni legionowe.

Druga część akademii zatytułowana była „Pod Pikadorem”. Stanowiły ją głównie popisy utalentowanych uczniów (i nie tylko) naszej szkoły. Zdolni poeci , muzycy i wokaliści zaprezentowali swoje zdolności. Zaskoczeniem dla publiczności był występ pana Edmunda Barwińskiego. Wielu uczniów nie miało pojęcia o jego artystycznych zainteresowaniach. To właśnie był cel: pokazanie jak wiele zdolnych osób pracuje i uczęszcza do naszej szkoły, ale dopiero musimy odkryć ich talent.

Podczas akademii odbyło się losowanie zwycięzców konkursu „Wybitni Polacy” spośród osób, które bezbłędnie rozpoznały postaci z fotografii.

Zwycięzcami zostali:

1. Laura Bekier (IIIF)
  2. Damian Budziński  (IIIE)
  3. Bartosz Rąbalski z klasy (IIE)

Nagrodzeni otrzymali bony do Empiku o wysokości 50zł.