Dzień przedsiębiorczości

W ramach Światowego Dnia Przedsiębiorczości w dniu 20.11.2014 r. klasa 1d   uczestniczyła w „Pomorskim Dniu Przedsiębiorczości” organizowanym przez Urząd Pracy w Malborku. Uczniowie mieli okazję zobaczyć film  „Zawód przyszłości. Gdzie szukać i jak zdobyć” . Poza tym wydelegowane  osoby wzięły udział w grze Cashflow (ucząca umiejętności finansowych) oraz  w kalamburach, gdzie za pomocą gestów i  rysunków odgadywali hasła o tematyce przedsiębiorczości.

W dniu 21 .11.2014 r. w szkolnej auli  uczniowie klasy 1d: Sylwia Bobrowicz, Nikola Baran, Michał Śmiełowski oraz Karol Krawczyk pod kierunkiem Izabeli Łukasiewicz  zorganizowali i przygotowali spotkanie z lokalnymi przedsiębiorcami- Panią  Edytą Zielińską- właścicielką salonu „Chocolate” w Malborku oraz Panią Eweliną Cholewińską, właścicielką firmy odzieżowej  „ECH” ze Sztumu. Spotkanie miało na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi. Przeprowadzono je w formie  wywiadu z obiema Paniami. Dzięki  niemu uczniowie mieli możliwość bezpośredniego  kontaktu z praktykami biznesu. Poza tym spotkanie przybliżyło podstawowe zasady podejmowania działalności gospodarczej oraz zwróciło uwagę na specyfikę lokalnego rynku.