Finał turnieju psychologicznego

Oliwia Opacka z klasy 2d i Dominik Haak z kasy 2f osiągnęli wysokie wyniki w IV Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Psychologicznej organizowanym przez „Charaktery”.

Ogólnopolski konkurs organizowany przez „Charaktery”, cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Do udziału zgłosiło się aż 1600 uczniów z całej Polski. Ich wiedza została sprawdzona podczas eliminacji, które odbyły się w marcu br. Do finału zakwalifikowało się tylko 100 uczestników z najlepszymi wynikami. Spośród 5ciorga uczniów naszej szkoły, którzy startowali w eliminacjach, właśnie Oliwia i Dominik zapewnili sobie miejsce w finale Turnieju.

Finał Turnieju odbył się w sobotę 14 kwietnia w Warszawie, dokąd uczniowie pojechali pod opieką psychologa szkolnego, Natalii Wyszyńskiej. Oprócz znajomości obszernej literatury, uczestnicy musieli wykazać się również doskonałą wiedzą na temat zagadnień z zakresu psychologii z podstawy programowej kształcenia ogólnego dla liceów ogólnokształcących, liceów i techników. Najpierw finaliści rozwiązywali test pisemny dotyczący m.in. takich zagadnień, jak: osobowość, inteligencja, emocje, styl życia, zachowania konsumenckie. Etap pisemny pozwolił wyłonić tylko 10 uczniów, którzy wzięli udział w ustnej części finału. Dominik Haak zajął ostatecznie 39, wysokie miejsce, natomiast Oliwia Opacka znalazła się na miejscu 3-cim, co zagwarantowało jej uczestnictwo w ustnej części finału.

Konkurencja była bardzo wysoka. Uczestnicy finału ustnego musieli wykazać się nie tylko wiedzą psychologiczną, ale również umiejętnością jej zaprezentowania i samodzielnością myślenia. Ich prezentacje oceniało Jury w składzie: przewodniczący Bogdan Białek – prezes Wydawnictwa Charaktery, dr Dorota Krzemionka – redaktor naukowy, oraz Agnieszka Chrzanowska – redaktor. Ostatecznie nasza uczennica znalazła się poza trójką laureatów, ale zaprezentowała swoją wiedzę, nie dając się zbić z tropu podchwytliwym czasem pytaniom Jury, a sukces dotarcia tak wysoko został nagrodzony.

Obojgu uczniom serdecznie gratulujemy! A w przyszłym roku również zawalczymy o finał 🙂

Oliwia Opacka (2d) i Dominik Haak (2f) w oczekiwaniu na ogłoszenie wyników części pisemnej finału IV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej

Oliwia Opacka podczas finałowej prezentacji swojej wiedzy. Przed nią członkowie komisji: Bogdan Białek – prezes Wydawnictwa Charaktery i dr Dorota Krzemionka – redaktor naukowy

Oliwia Opacka wśród dziesiątki najlepszych (spośród 1600) uczestników konkursu