I Wojewódzki Konkurs Piosenki Patriotycznej

16 listopada 2018 r. w naszej szkole odbył się I Wojewódzki Konkurs Piosenki Patriotycznej pod patronatem honorowym: Starosty Powiatu Malborskiego Mirosława Czapli oraz Burmistrza Miasta Malborka Marka Charzewskiego. Było to kolejne wydarzenie upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości. Uczestnikami byli uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół średnich. Występy odbyły się w następujących kategoriach: zespół/duet oraz solista. Oceny poszczególnych wykonawców dokonywało JURY w składzie: Violetta Jankowiak, Joanna Reszka, Sylwia Grabowska, Ewa Dąbrowska, Anna Szade oraz Aleksandra Kapejewska.  Naszą szkołę reprezentował zespół „Parafraza”, który otrzymał I miejsce w kategorii zespół/duet, Marta Orlich, która otrzymała II miejsce w kategorii solista, oraz Pola Dzięgiel przy akompaniamencie Michała Zdziennickiego, która otrzymała wyróżnienie również w kategorii solista. Na wydarzeniu można było zakupić ciasta przygotowane przez młodzież z naszej szkoły, z której dochód został przeznaczony na dalsze leczenie Hani Pufal. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, dziękujemy zaproszonym gościom i młodzieży, że byli z nami podczas tego wydarzenia i mogliśmy wszyscy razem kontemplować sztukę muzyczną. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach.

Dodatkowe informacje oraz zdjęcia znajdują się na : http://82-200.pl/3021,I-Wojewodzki-Konkurs-Piosenki-Patriotycznej-w-I-LO.html