Liga trudnych zadań. Kolejna edycja.

Już po raz drugi uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Malborku skorzystali z zaproszenia do udziału w Pomorskiej Lidze Zadaniowej, która jest konkursem organizowanym w ramach projektu Zdolni z Pomorza. Pomorska Liga Zadaniowa służy popularyzacji przedmiotów ścisłych oraz tych, które rozwijają kompetencje społeczne (język polski, historia, wiedza o społeczeństwie, wiedza o kulturze). W województwie pomorskim w zmaganiach wzięło udział ponad 10 000 uczniów z 251 szkół. Najwięcej osób przystąpiło do konkursu z matematyki – ponad 3 000 uczniów. W naszej szkole również matematyka cieszyła się największą popularnością. We wtorek, 23 października 2018 r., czterdziestu trzech uczniów z klas : 1 A, 2 A, 2 C, 3 A i 3 C rozwiązywało test z tego przedmiotu. Tego samego dnia 25 uczniów z klas: 2 C , 3 C i 3 E przystąpiło do testu z biologii, a we środę, 24 października 2018 r., 15 uczniów z klasy 2 A i klasy 3 A rozwiązywało zadania z fizyki. Do testu natomiast z przedmiotów rozwijających kompetencje społeczne przystąpiło 20 uczniów z klas: 1 B, 1 C, 2 A, 2 B, 2 D i 3 B.  Ostatniego dnia, 25 października 2018 r., 19 uczniów z klas 1 C, 2 C i 3 C rozwiązywało test z chemii, a 7 uczniów z klas 2 A i 3 A z informatyki.

Eliminacje I etapu kwalifikacyjnego Pomorskiej Ligi Zadaniowej w roku szkolnym 2018/2019 za nami. Ogłoszenie listy uczniów zakwalifikowanych do II etapu powiatowego nastąpi w terminie do 30 listopada 2018 r.

Dorota Klofczyńska