Malbork, 11.09.2017r.

Plan pracy psychologa szkolnego na rok szkolny 2017/2018

1. Prowadzenie doradztwa psychologicznego dla uczniów, rodziców i nauczycieli.
  2. Pomoc i wspieranie uczniów oraz ich rodzin w sytuacjach trudnych, kryzysowych.
  3. Podejmowanie działań mediacyjnych i interwencyjnych w sytuacjach kryzysowych.
  4. Współpraca z instytutycjami niosącymi pomoc rodzinie w sytuacjach kryzysowych – realizacja programu wychowawczo- profilaktycznego szkoły.
  5. Prowadzenie zajęć integracyjnych, psycho-edukacyjnych oraz preorientacji zawodowej w klasach.
  6. Udzielanie pomocy wychowawcom i nauczycielom w ich pracy z uczniami sprawiającymi trudności wychowawcze.
  7. Podejmowanie działań z zakresu profilaktyki uzależnień.
  8. Zapewnienie uczniom indywidualnego doradztwa w zakresie kierunków dalszego kształcenia.
  9. Wykonywanie prac zleconych przez dyrekcję szkoły.
  10. Diagnoza wstępna, współtworzenie oraz diagnoza roczna programu wychowawczo – profilaktycznego szkoły.
  11. Monitoring frekwencji.

Metody przeciwdziałania zagrożeniom  wśród uczniów I Liceum Ogólnokształcącego