Rajd rowerowy na 100-lecie niepodległości

W dniu 05.11.2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rajdzie rowerowym, który został zorganizowany dla uczczenia 100-lecia Niepodległości.

32 kilometrowa trasa rajdu wiodła przez atrakcyjne tereny dwóch powiatów (malborski, sztumski), a docelowym miejscem był teren leśnictwa Wilki. Dzięki uprzejmości leśniczego pana Artura Brauna mogliśmy rozpalić ognisko, upiec kiełbaski jak również wysłuchać opowieści o zwyczajach zwierząt zamieszkujących jego leśnictwo.

Ponadto pan Jacek Jakusik wygłosił krótki wykład na temat odzyskania przez Polskę niepodległości.

Organizatorem rajdu był pan Michał Krotowski, a dodatkową opiekę nad młodzieżą sprawowali pan Przemysław Wądołowski oraz pan Jacek Jakusik.