Ruszyła II edycja innowacji w klasie biologiczno – chemicznej

W naszej Szkole rozpoczęliśmy  zajęcia w ramach II edycji innowacji biologiczno-chemicznej dla klasy 1c. Tematem  pierwszego spotkania był UKŁAD RUCHU.

Poznaliśmy  budowę i funkcje naszych kości pod względem biologicznym i chemicznym.  Po części laboratoryjnej, absolwentka naszej szkoły,  trenerka fitness i propagatorka zdrowego, aktywnego trybu życia, pani Anna Kosińska  przeprowadziła trening, nazywany tabatą, na każdą partię ciała, zaczynając od nóg, a kończąc na mięśniach brzucha.

Gościliśmy także panią Zosię Barcikowską, też absolwentkę naszej szkoły a obecnie fizjoterapeutkę, doktorantkę  na  Wydziale Nauk o Zdrowiu  Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego , która przybliżyła nam tajniki ergonomii. Teraz już wiemy jak dbać o kręgosłup, jak siedzieć żeby nic nie bolało i jak dbać o swoje zdrowie i ciało,  żeby nam służyło do późnej starości.

Następne zajęcia, 27 i 28 marca 2019r. . będą dotyczyć układu pokarmowego.