Fundacja Schumana – spotkania z Parlamentem Europejskim

logoSpotkania z Parlamentem Europejskim to projekt prowadzony przez Fundację Schumana mający na celu propagowanie wiedzy na temat Parlamentu Europejskiego. Dnia 28.02.2014 roku w auli naszej szkoły członkowie Fundacji przeprowadzili warsztaty, których celem było uświadomienie młodzieży, że sprawy Unii Europejskiej dotyczą i wpływają na życie każdego z nas. Uczniowie mieli szansę wziąć udział w symulacji wyborów do Parlamentu. Zostali oni podzieleni na trzy grupy: Komisję Wyborczą, dziennikarzy a także na Komitety Wyborcze. Każdej grupie zostały przydzielone konkretne zadania. Komitety Wyborcze wybrały swoich liderów, którzy reprezentowali ich na debacie zorganizowanej przez Komisję Wyborczą. Następnie w wyborach każdy uczestnik warsztatów mógł zagłosować na wybranego kandydata. Zajęcia te pozwoliły rozszerzyć wiedzę z zakresu prawa wyborczego do Parlamentu Europejskiego. Drugiego dnia zorganizowaliśmy happening w Galerii Malborskiej, rozdawaliśmy materiały informacyjne zachęcając do wzięcia udziału w majowych wyborach.