Uczniowie I LO przyznali trzecioklasistom coroczne „Henryki”

26 kwietnia br. w 1 Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Malborku odbyła się uroczystość rozdania ,,Henryków”. Ta impreza, wzorowana na amerykańskich Oscarach, jest corocznym hołdem w kierunku trzecioklasistów, którzy w przyszłym tygodniu będą pisali matury.

Wydarzenie co roku odbywa się w innej konwencji, wymyślonej przez nauczycielki tej szkoły – p. Jowitę Uniewicz i p. Magdalenę Kubaszewską. Tym razem tematem przewodnim ,,Henryków” byli lekarze. W ich role wcielili się uczniowie klas 1 i 2 zapowiadający w formie zabawnych scenek kolejne kategorie, w których nagradzani byli trzecioklasiści. Zwycięzcy zostali wybrani poprzez głosowanie społeczności szkoły.

Tym sposobem wybrano największego indywidualistę, intelektualistę, kobietę i faceta z klasą, papużki nierozłączki, satyryka, duszę towarzyską, duszę artystyczną, pupila, marudę, luzaka i spóźnialskiego. Nie zabrakło oczywiście występu trzecioklasistów, którzy przedstawili nam swój taniec do utwory ,,Happy” Pharrell’a Williams’a. Było także moc wzruszeń, łez, żartów, uśmiechów i wielu miłych słów.

Nagrody wręczali między innymi burmistrz Marek Charzewski, starosta Mirosław Czapla, wicedyrektor Muzeum Zamkowego Rafał Mańkus i dyrektor I LO Hanna Lalak.

Henryki 2018 trafiły do następujących uczniów:

Intelektualista: Jakub Czarnecki
Papużki-nierozłączki: Paulina Nierzwicka i Bartosz Kwiatkowski