WYMIANA Z NORDHORN

PrintWyjazd do Nordhorn trwał od 22 do 26 września 2014. Wzięło w nim udział 13 uczniów oraz dwoje nauczycieli naszej szkoły, pani Anna Jagielska i pani Agnieszka Jastrzębska.

Zaraz po przyjeździe do naszego miasta partnerskiego zapoznaliśmy się  ponownie z naszymi niemieckimi partnerami ( po raz pierwszy kontaktowaliśmy się mejlowo).

Kiedy już zakwaterowaliśmy się, udaliśmy się na spotkanie z Burmistrzem miasta, który przedstawił nam w bardzo ciekawy sposób historię miasta i regionu. Poznaliśmy rónież ofertę turystyczną oraz plany inwestycyjne na najbliższe lata.

W trakcie pobytu w Nordhorn mieliśmy za zadanie zapoznać się z atrakcjami turystycznymi miasta, a następnie opracowanie oferty dla turystów. Projekt ten wykonaliśmy w grupach polsko-niemieckich. Każda grupa poznawała, a następnie opracowywała inne ciekawe miejsca w Nordhorn. Oprócz zajęć projektowych wybraliśmy się również na wyczieczkę rowerową do Holandii. Innym razem zwiedziliśmy Muzeum Zagłebia Ruhry, a także Muzeum Przemysłu Tekstylnego. Uważamy, iż pobyt w Niemczech był dla nas wszystkich niezwykłym przeżyciem. Mieliśmy okazję „zobaczyć kawałek innego świata”, ale najważniejsze były dla nas kontakty z naszymi rówieśnikami oraz możliwość doskonalenia naszych językowych talentów.

Wymiana została dotowana przez Polsko – Niemiecką Współpracę Młodzieży, za co jesteśmy wdzięczni.

Inga Jasińska kl.II c