Wystawa w auli LO im. H. Sienkiewicza w Malborku.

zdjęcie do notatki prasowejOd września 2013 roku młodzież klasy IIb ZSP nr 1 w ramach dodatkowego przedmiotu pod nazwą „zamkowe inspiracje” uczęszcza na zajęcia prowadzone przez pracowników Muzeum Zamkowego w Malborku.  Raz w tygodniu uczniowie odwiedzają malborską warownię, by móc uczestniczyć w spotkaniach z ciekawymi ludźmi w ciekawym miejscu. Tym razem  Zamek „przyszedł” do nich  w postaci wystawy poświęconej bursztynowym skarbom z kolekcji Muzeum.

Wystawa jest do dyspozycji  szkoły od 18 lutego do 11 marca. Chociaż została wypożyczona z myślą o uczniach, to dyrekcja szkoły postanowiła udostępnić ją wszystkim mieszkańcom Malborka i okolic. Zapraszamy zatem wszystkich chętnych 7 marca (w godzinach 15 – 18) do auli LO przy ul. 17 Marca 6 .Wstęp wolny. Na pewno wielu zwiedzających po obejrzeniu pięknych zdjęć, przedstawiających unikatowe okazy bursztynu i niepowtarzalne bursztynowe wyroby, postanowi  zapoznać się z całą – najbogatszą na świecie-   kolekcją Muzeum Zamkowego.