XXVIII Bieg Niepodległości

11 listopada 2018 roku odbyła się 28. edycja Biegu Niepodległości. Jak co roku nie zabrakło na nim reprezentantów naszej szkoły.
W pierwszym biegu, który odbył się na dystansie 1700 m sukcesy odniosły:
-Sylwia Grębowska z 3C – 2 miejsce
-Julia Plackowska z 3C – 3 miejsce
Wśród chłopców Marcin Oliński zajął 6 miejsce.
W biegu głównym „Sienkiewiczówkę” reprezentowała Lidia Jastrzębska z 3C. Na dystansie 10 km zajęła 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej tym samym uzyskując czas 47 minut i 56 sekund.
Warto nadmienić, że Lidka startowała również w 1 edycji półmaratonu Sztum-Malbork, gdzie zajęła 3 miejsce w kategorii wiekowej (0-29 lat). Trasę pokonała w czasie 1:42:26.
Jednak nie tylko uczniowie obchodzili tegoroczne Święto Niepodległości biegając ulicami Malborka. W biegu głównym mogliśmy również oglądać naszych nauczycieli w-fu:
-p. Michał Krotowski – 3 miejsce (M30-39) (36:51) -p. Jacek Jakusik -p. Przemysław Wądołowski
Serdecznie gratulujemy wszystkim osiągniętych wyników. Był to idealny sposób na uczczenie 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę!