Studnia dla południa

Ogromnym sukcesem okazał się koncert charytatywny, którego celem było zebranie funduszy dla Polskiej Akcji Humanitarnej na budowę studni w Sudanie. Wydarzenie odbyło się 6 czerwca w auli LO1 w Malborku i spotkało się z pozytywnym przyjęciem przez lokalne środowisko.

Współpraca z PAH została zainicjowana przez poprzedniego przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Michała Ciechowskiego, jednak koncert na tak dużą skalę był pierwszą tego typu imprezą. Na scenie wystąpiły zespoły: Auctor, Dead Easy, Frey, Super Stanisław i jego Pazie. Bilet, kawę i słodkości można było kupić za symboliczną cenę, ale w końcu wszystkie zebrane pieniądze były przeznaczone na szczytny cel

Przewodnicząca SU Maria Wichowska mówi:

„Nigdy wcześniej nie przygotowywaliśmy niczego podobnego do Koncertu dla Sudanu. Nie wiedzieliśmy, czego się spodziewać, ale możemy śmiało powiedzieć, ze zdobyliśmy dużo doświadczenia i następnym razem będzie jeszcze lepiej.”

Samorządowi Uczniowskiemu pod opieką pani Jowity Uniewicz udało się zebrać kwotę 1340zł. Szczególne podziękowania należą się zespołom, które zgodziły się zagrać za darmo oraz gościom, którzy przyszli obejrzeć muzyczne popisy młodych artystów. Dzięki ich obecności udało się uzbierać pokaźną sumę. Zachęcony sukcesem Samorząd zapowiada, że to dopiero początek tego typu działalności i planuje następne wydarzenia.

Trzymamy za słowo i czekamy na kolejne imprezy. Poniżej prezentujemy szczegółowy skład zespołów. Zdjęcia z koncertu już wkrótce znajdą się w Galerii.

Auctor:

Krystian Ściesiński – gitara/wokal

Bartosz Marguardt – gitara/wokal

Kuba Dobrzyński – bass inż

Krzysztof Ponimasz – perkusja

Dead Easy:

Natalia „Nena” Oszer – perkusja

Adrian „Klama” Klimkiewicz – gitara elektryczna

Kuba „Łosiu” Tarnecki-Pawełek – gitara elektryczna

Kamil „Wysek” Wysocki – gitara basowa

Karol „Russell” Olszewski – wokal

Frey: