Specjalna Nagroda Starosty dla absolwentki I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Malborku!

Kapituła Wyróżnień Absolwentów przyznała nagrodę specjalną dla Patrycji Fabiańskiej, tegorocznej maturzystki. Uroczystość odbyła się 22 czerwca br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Malborku, w obecności wicestarosty Waldemara Lamkowskiego.

Patrycja przez 3 lata nauki wielokrotnie reprezentowała I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Malborku – nie tylko na szczeblu lokalnym, ale i krajowym oraz międzynarodowym, zdobywając wiele nagród i wyróżnień solistycznych oraz zespołowych – jako studio wokalne Balbiny i zespół Parafraza. Była zaangażowana zarówno kulturalnie jak i społecznie, a jej działalność wychodziła poza mury szkoły. Godnie reprezentowała szkołę, miasto oraz powiat w konkursach, koncertach i spektaklach.

Wielkim wydarzeniem kulturalnym było wystawienie spektaklu „Rock Opera Krzyżacy Junior” na podstawie powieści „Krzyżacy” Henryka Sienkiewicza. Patrycja grała w spektaklu jedną z głównych ról. Premiera odbyła się w czerwcu 2019 r. podczas Międzynarodowego Festiwalu Kultury Dawnej w Fosie Południowej malborskiego zamku.

Uczennica angażowała się również chętnie w akcje charytatywne. Co roku wraz z zespołem „Balbiny” uczestniczyła w koncertach na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz w koncertach charytatywnych w ramach Festiwalu Boże Narodzenie w Sztuce. W grudniu 2019 r. również z „Balbinami” wystąpiła na koncercie „Wigilijna Paczka” organizowanym przez miasto Gdańsk i Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

W 2020 r. wraz z „Balbinami” nagrała płytę z kolędami pt.: „Kolędy Wspólnej Moc”. Krążki były przekazane między innymi na WOŚP i inne cele społeczne.

Patrycja Fabiańska była prawdziwą wizytówką I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Malborku! Gratulujemy nagrody!