Wielki Maraton Czytelniczy 2023/2024 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza  w Malborku.

Nasze liceum po raz szósty przystąpiło do ogólnopolskiego konkursu czytelniczego, Wielkiego Maratonu Czytelniczego – „ Na literackim szlaku” (IX edycja). Inicjatorką WMC jest pani Izabela Łukasiewicz – nauczyciel bibliotekarz. Maratonowi jesteśmy „wierni” od 2017, stąd dotychczasowe osiągnięcia: laureat, finalista i dwa wyróżnienia.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie mierzyli się z różnorodnym zestawem literatury, rozwiązując testy sprawdzające znajomość i zrozumienie problematyki konkretnej lektury.

Do maratonu przystąpiła grupa 14 uczniów  zmagając się co miesiąc z nowym testem znajomości lektury.

Oto efekty całorocznej pracy:

Kolińska Maja 96 p.

Gałązka Julia 90 p.

Keńska Hanna 88 p.

Majewska Marta 80 punktów,

Trzeciak Małgorzata 78 p.

Szewczyk Natalia 76 p.

Żelazko Kinga 59 p.

Śmieszniak Julia 48 p.

Gratulujemy i zachęcamy do kolejnego maratonu w nowym roku szkolnym.

Leokadia Prędota – nauczyciel bibliotekarz