52. Rajd Malwira

17 czerwca, jak co roku w czerwcu, odbył się Rajd Malwira. Tym razem wszystkie pierwsze i drugie klasy udały się na pieszą wycieczkę do pobliskiej wsi Stogi. Po niespełna dwóch godzinach marszu na uczniów czekała woda i słodki poczęstunek. Ksiądz dr  A. Kilanowski wygłosił krótki, ale interesujący wykład o historii Żuław  Wiślanych i wpływie menonitów na nasze tereny.

Po krótkim odpoczynku uczniowie rywalizowali w konkurencjach sportowych. Odbyły się zawody w przeciąganiu liny, skakaniu przez sznur oraz wyścigi z piłką. Najlepszą klasą okazała się klasa 2E, tuż za nią 1C i 2A.

Klasy zaprezentowały również krótkie piosenki lub wiersze oraz własnoręcznie wykonane totemy. Jury przyznało pierwsze miejsce klasie 1B, drugie 2D, a trzecie klasie 1F. Klasy wygrały odpowiednio: dzień, trzy godziny i godzinę bez stresu.

Nagrodę za frekwencję (sięgającą niemalże 100%) otrzymała klasa 1F .

Nauczyciele i uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni z pięknej pogody i dnia spędzonego na świeżym powietrzu wrócili autobusem do szkoły.