Bookcrossing w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza  w Malborku.

W ramach promocji czytelnictwa nauczyciele bibliotekarze I LO w Malborku wraz z grupą uczniów z klasy 1 C i wychowawcą – postanowili czynnie uczestniczyć w bookcrossingu, który polega na pozostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg.

Przygotowania do akcji trwały, jak zwykle, od początku roku szkolnego 2023/2024. By podzielić się książkami ze społecznością miasta Malborka, najpierw pozyskano dary, następnie książki pięknie zapakowano i zaopatrzono w ciekawe cytaty z literatury, a na końcu umieszczono w ogromnym wiklinowym koszu.

W celu „uwolnienia” książek i podzielenia się z innymi radością czytania, darczyńcy wyruszyli w środę, 18 października 2023 r., na bulwar nad Nogatem, gdzie umiejscowiona jest specjalna szafka na książki.

Jesteśmy przekonani, że akcja będzie miała pozytywny oddźwięk i ucieszy nie tylko malborskich czytelników.

Nauczyciele bibliotekarze I LO