Dzień Otwarty

21 kwietnia odbył się w naszym liceum – „Dzień Otwarty”. Przyszło tylu gimnazjalistów, że nawet najtęższe umysły z „matfizów” miały problem z doliczeniem się wszystkich. Przygotowaliśmy  wiele atrakcji i mamy nadzieję, że podobało się na tyle, by przybyli w nasze progi  już we wrześniu.

Ten dzień był również tematycznym w szkole –  dzień w piżamie, co doskonale ukazało domową atmosferę panującą u nas. Wiele osób przyniosło do szkoły poduszki, część miała ubrane śpiochy, a jeszcze inni tradycyjne pidżamy. Tak ubrani przywitaliśmy naszych gości.

W auli odbyła się pierwsza część- przywitanie przez Panią dyrektor Joannę Lamkowską,  a następnie występy uczniów klas 1A, 2A i 2C. Zaśpiewał również szkolny zespół „Parafraza”. Uczniowie klasy 3a  przygotowali grę-quiz, wzorowany na „Awanturze o kasę”, w której wzięli  udział zarówno licealiści jak i nasi goście,otrzymując w nagrodę za odwagę  upominki – bony podarunkowe do salonu Empik.

Następnie wybrani uczniowie oprowadzili gimnazjalistów po szkole, gdzie mieli możliwość wzięcia udziału w lekcjach pokazowych oraz konkursach przygotowanych  przez nauczycieli i uczniów.  W sali gimnastycznej nasi goście mogli obejrzeć zmagania siatkarzy, w bibliotece zaś spotkać się z sympatykami gier planszowych. Na koniec zostali poczęstowani  pysznym, domowym ciastem. Dziękujemy za tak liczne przybycie! Czekamy na Was!

Justyna Okrucińska- przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego