Finał konkursu Superligi hiszpańskiej 2024 w malborskiej Sienkiewiczówce!

W marcu 2024 r. rozpoczęła się II Edycja Superligi hiszpańskiej – konkursu skierowanego do  ósmoklasistów ze szkół podstawowych  powiatu malborskiego i sztumskiego. Uczniowie zmagali się przez miesiąc z testami rozwiązywanymi raz w tygodniu.

W fazie klasyfikacyjnej wzięło udział 23 uczestników. Etap ten był podzielony na 4 rundy, w każdej z nich uczniowie wykazywali się znajomością kultury, tradycji, sportu, czy kuchni Hiszpanii oraz  krajów hiszpańskojęzycznych.

Do finału, który odbył się 17 kwietnia br., w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza przystąpiło 15 uczestników z fazy klasyfikacyjnej. Wygrały osoby, które poprawnie i najszybciej rozwiązały test.

Zwycięzcy II edycji konkursu Superligi hiszpańskiej to:

I miejsce: Jan Pindel – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Malborku

II miejsce: Amelia Bogut– Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Malborku

III miejsce: Sebastian Wiśniewski – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Malborku

Osoba, która zajęła pierwsze miejsce podczas etapu klasyfikacyjnego otrzymała dodatkowo wyróżnienie:

Jan Pindel – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Malborku

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście i dużo się nauczyliście. Czekamy na Was wszystkich w przyszłym roku w Naszej Szkole!

Saludos!

Dziękujemy serdecznie Radzie Rodziców przy I LO im. Henryka Sienkiewicza w Malborku i Wydawnictwu Draco za sponsoring nagród do konkursu.

Rafael Jose Saez Cara – organizator konkursu i nauczyciel języka hiszpańskiego