Klasa 2D zafascynowana musicaliem ,,SIX” w Teatrze Syrena: Niezapomniana podróż do świata muzyki i histori

W dniu 19.04.2024 r., uczniowie klasy 2D pod opieką p. Marii Seibert oraz p. Małgorzaty Uciniak mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu kulturalnym – musicalu ,,SIX” w Teatrze Syrena w Warszawie. Sztuka ta opowiadała o sześciu żonach króla Anglii Henryka VIII, które dzieliły się historiami swojego życia, ukazując trudności przeżywane u boku tego władcy. Uczniowie mogli podziwiać profesjonalną grę aktorska najlepszych polskich aktorek musicalowych oraz wysłuchać ścieżki dźwiękowej granej na żywo przez zespół muzyczny. Dodatkowo, widowisko wzbogacone zostało efektowną realizacją audiowizualną, która przykuła uwagę wszystkich obecnych.

Po spektaklu młodzież miała okazję spędzić czas wolny na warszawskiej Starówce, gdzie mogła się zintegrować i delektować pięknem stolicy. Ponadto, wiele osób miało możliwość zapoznania się z obchodzoną w tym dniu 81. rocznicą wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim, dzięki wolontariuszom obecnych na ulicach miasta.

Wycieczka ta została zrealizowana w ramach podstawy programowej przedmiotu „Elementy edukacji muzycznej”, stanowiąc niezapomniane doświadczenie kulturalne i historyczne dla wszystkich uczestników.