Kolejna społeczna inicjatywa w I LO !

Powiatowy Urząd Pracy zaproponował malborskiej młodzieży międzypokoleniowy projekt „Po@łączeni”, którego celem jest szeroko pojęta integracja.

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny włączyli się w społeczne działania projektowe,  chcąc podzielić się  wiedzą,  ale także czerpać z doświadczenia seniorów. Kilkanaścioro licealistów  zostało trenerami, prowadząc z seniorami zajęcia z języka angielskiego, języka rosyjskiego oraz zajęcia informatyczne. Uczniowie przekazując swoją wiedzę i umiejętności, wspierali dzięki temu malborskich seniorów.  Nasza młodzież  prowadziła  cykliczne zajęcia, które wymagały przygotowania materiałów szkoleniowych, prezentacji, ćwiczeń, a często modyfikacji scenariuszy, zgodnie z potrzebami uczestników.

Seniorzy natomiast  podzielili się z młodzieżą swoimi doświadczeniami  w czasie zajęć warsztatowych „Ktoś ukradł mi czas” czy „Malbork oczami 20. i 60- latka”.

Nadrzędnym celem projektu była aktywizacja międzypokoleniowa, budowanie więzi opartych na tolerancji i wzajemnym szacunku, ale także wzmacnianie tożsamości lokalnej i wymiana doświadczeń. Ten projekt ma łączyć, jak nazwa- „Po@łączeni”- wskazuje.

Doceniamy społeczne zaangażowanie naszych uczniów, którzy chętnie i z satysfakcją uczestniczyli w zajęciach

Warto w tym miejscu wymienić tych, którzy brali udział w tym przedsięwzięciu : Bartmańska Alicja, Dembowska Gabriela, Kajer Karolina, Kurzawa Julia, Langowska Nikola, Lenga Julia, Machcińska Paulina, Milanowska Hanna, Paszkowska Zuzanna, Pojitikova Anastasija, Skotarek Maciej, Mikołaj Wierzbowski,  Trafimów Aleksandra, Tabaka Wiktoria, Wierzbowski Mikołaj, Wciseł Zofia.

Gratulacje dla uczniów, gratulacje dla rodziców!