KONFERENCJA „CIEKAWI SIEBIE, CIEKAWI ŚWIATA”

I Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza w Malborku przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji „Tydzień Szczęścia w Szkole” . Tydzień szczęścia odbywał się w dniach 23-29 września 2024 roku, a hasłem przewodnim było „Ciekawi siebie, ciekawi świata”. Tydzień szczęścia ma na celu zwrócenie uwagi na dobrostan dzieci, młodzieży i dorosłych oraz ukazanie, że szczęście rodzi się pomiędzy ludźmi, poprzez relacje; w procesach przekazywania wiedzy i w miejsach, które temu sprzyjają.

Wydarzenie zostało objęte patronatem merytorycznym Polskiego Towarzystwa Psychologii Pozytywnej oraz honorowym patronatem: Ministry Edukacji Narodowej Barbary Nowackiej, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Prezydenta Miasta Wrocławia, Prezydenta Miasta Gdańska, Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS, Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Rozwoju Człowieka, Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty, Akademickiego Zacisza prof. dr hab. Romana Lepperta oraz Katarzyny Stoparczyk, pomysłodawczyni projektu „Dajcie nam głos!!! Kasia Stoparczyk i Dzieci”.

Tegorocznym wyzwaniem dla uczniów było stworzenie scenki, filmiku, skeczu na temat „Ciekawi siebie, ciekawi świata”. Klasa 2c podjęła się tego wyzwania i stworzyła świetny, dwuminutowy film, w którym wyjaśnili czym dla współczesnej młodzieży jest szczęście i ciekawość świata. Pomysłodawczyniami  były Hanna Keńska oraz Liwia Sękielewska z klasy 2c, a aktorami nauczyciele LO1 oraz uczniowie z klasy 2c. Film tak bardzo spodobał się inicjatorce Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia p. Annie Hildebrandt-Mrozek, że Hania i Liwia zostały zaproszone na konferencję wieńczącą Tydzień Szczęścia do Gdańskiego Hevelianum. Hasłem konferencji było Edukacja-Wsółpraca-Satysfakcja. Podczas konferencji, zaproszonym gościom został wyświetlony film klasy 2c jako przykład dobrych praktyk, a Hania i Liwia wzięły udział w wykładach, warsztatach i panelach dyskusyjnych dotyczących szczęścia, psychologii i pedagogiki.

Gratulujemy uczennicom kreatywności i zaangażowania. Filmik „Ciekawi siebie, Ciekawi świata” w wykonaniu klasy 2c można obejrzeć tutaj: