Konkurs wiedzy o zamkach państwa krzyżackiego

Tomasz Spich, uczeń klasy IIe wziął udział w prestiżowym konkursie wiedzy o zamkach państwa krzyżackiego. Po sukcesie, jakim było zwycięstwo w eliminacjach powiatowych, Tomasz zagwarantował sobie udział w etapie centralnym. Na tym szczeblu historycznej rywalizacji był jedynym reprezentantem szkół średnich powiatu malborskiego.

W środę 12 czerwca 2013 r. w Ośrodku Konferencyjnym Muzeum Zamkowego „Karwan” w Malborku miał okazję sprawdzić swoją wiedzę na najwyższym poziomie. W Karwanie zjawiło się w sumie 36 uczestników z 16 gmin należących do Stowarzyszenia Gmin Polskie Zamki Gotyckie (Bytów, Człuchów, Dzierzgoń, Skarszewy, Prabuty, Malbork, Sztum, Gniew, Kwidzyn, Nowe, Ostróda, Nidzica, Olsztyn, Lidzbark Warmiński, Kętrzyn, Ryn). Do Malborka przybyli finaliści etapów gminnych w 3 kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne. Mimo, że Tomaszowi nie udało się zająć miejsca na podium, to i tak należą mu się słowa uznania i wielkie gratulacje !!!