Nasi uczniowie laureatami  Konkursu Poetyckiego im. Jacka Kaczmarskiego „Rytmy nieskończoności”

Pod koniec marca 2024 roku obradowało Jury XVIII Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Rytmy nieskończoności” i wybrało Laureatów tegorocznej edycji. Laureatem jest osoba, której choć jeden wiersz został wybrany przez Jury do pokonkursowej antologii wierszy – nosi ona tytuł „Samo życie”, zapożyczony od wiersza Katarzyny Poniatowskiej. Wśród laureatów tegorocznej edycji mamy obecnego maturzystę  Marcina Mierzwińskiego oraz uczennicę klasy pierwszej Weronikę Sulikowską.

Finał konkursu odbył  się 23 kwietnia 2024 roku w LO z Oddziałami Integracyjnymi im. Ruy Barbosy w Warszawie o godzinie 10:00. Wtedy też został ogłoszony werdykt Jurorów, którzy wybranym Laureatom przyznali nagrody i wyróżnienia.

W skład dostojnego Jury XVIII edycji „Rytmów” wchodzili: ojciec Wacław Oszajca – poeta, Marcin Partyka – kompozytor, Anna Słomczyńska – wydawca, Paweł Słomczyński – artysta fotografik, Włodzimierz Paszyński – humanista, pisarz, Ewa Cieślak – wydawca, Lidia Jastrzębska – dziennikarka, Wiesław Włodarski – matematyk, współtwórca „Rytmów” oraz Katarzyna Walentynowicz – polonistka, współtwórczyni „Rytmów”

W nagrodę finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz publikacje z zamieszczonymi wierszami Marcina Mierzwińskiego: „Tortury”, Malachit” i „Na moim ulubionym drzewie”. W tej publikacji znalazł się też wiersz drugiej uczestniczki konkursu, Weroniki Sulikowskiej pt. „Światło”, a poruszał trudną tematykę przemocy.

Gratulujemy! Zachęcamy innych uczniów do aktywności literackiej!

Zapraszamy do zapoznania się z twórczością laureatów – ekspozycja w bibliotece szkolnej.