POMAGAMY NAJLEPEJ JAK UMIEMY!

Nasza szkoła, podobnie jak w ubiegłych latach, wzięła udział w przygotowaniu paczek świątecznych dla podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Malborku. Szkolne Koło Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski chętnie włączyły się do akcji pomocy. Pani pedagog- Marta Matylewska-Stec- koordynatorka działania, we współpracy z pracownikiem MOPS przekazała wszystkim klasom  potrzeby osób z Malborka i okolic wymagających wsparcia. Potrzebne były produkty żywnościowe, środki czystości, słodycze oraz dla konkretnych rodzin artykuły dla dzieci. Jak zwykle społeczność LO 1 wykazała się zrozumieniem, empatią i zaangażowaniem i każda klasa przygotowała ogromne paczki dla będących w potrzebie rodzin i osób samotnych.  Pracownicy MOPS odebrali już paczki z naszej szkoły, aby dostarczyć wszystkie podarunki przez świętami.

Dziękujemy całej społeczności LO 1 za zaangażowanie!

„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka” (Ks. Mieczysław Maliński)