Ponownie na temat energetyki.

Uczniowie I Liceum mieli okazję ponownie uczestniczyć w cyklu wykładów o energetyce, prowadzonych przez inżynierów i studentów Politechniki Warszawskiej oraz SKN Energetyk SGH w Warszawie. Tym razem to nasz absolwent, Dawid Dymek, wraz z koleżanką Zofią Iwaniec przedstawili tematy związane z energetyką, a szczególnie skupili się na energetyce jądrowej w ramach projektu „Wake-up, Warszawska Akademia Energetyki u Podstaw 2023″ oraz „Wake-up, Energetyka Atomowa”.

Podczas spotkania omówiono różne aspekty energetyki, począwszy od wytwarzania, przez magazynowanie, aż po funkcjonowanie sieci energetycznych w naszym kraju. W obliczu sytuacji geopolitycznych i kryzysu klimatycznego, temat energii stanowi stały obszar szerokiej debaty.

Niezwykle interesującym zagadnieniem dla uczniów była energetyka jądrowa. Dawid, dzięki swojej wiedzy zdobytej podczas stażu w elektrowni jądrowej we Francji, mógł odpowiedzieć na wiele pytań podczas dyskusji.

Warto zauważyć, że brak wystarczających informacji na temat energetyki jądrowej oraz częste pojawianie się w mediach nieprawdziwych informacji prowadzi do wielu kontrowersji w społeczeństwie. Dzięki tego rodzaju spotkaniom wiele pytań może znaleźć odpowiedź, a wątpliwości dotyczące zasadności budowy elektrowni jądrowej w Polsce, jeśli jeszcze istnieją, mam nadzieję, że zostaną rozwiane.