Rajd Malwira

Dnia 17 czerwca  2015 na ulicach naszego miasta mogliśmy być świadkami „podróży w czasie”, a to wszystko za sprawą Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Malborku. Rajd Malwira, bo właśnie o nim mowa, jest jego tradycją już od wielu lat. Tegoroczną tematyką rajdu było hasło „70 lat minęło…”, nawiązujące do zjazdu absolwentów, który odbędzie się już we wrześniu. Uroczystość rozpoczęła się od turnieju „2 z 18”, zabawie opartej na zasadach słynnego teleturnieju prowadzonego przez Tadeusza Sznuka. Drużyny składające się z wychowawcy oraz przedstawiciela klasy, odpowiadały na pytania z różnych dziedzin nauki,życia codziennego czy wiedzy o naszym mieście. Zwycięzcami turnieju została para reprezentująca klasę 1a- Justyna Okrucińska wraz z wychowawcą Panem Przemysławem Wądołowskim. Następnie, uczniowie razem z nauczycielami  przemaszerowali ulicami miasta w barwnym korowodzie prezentującym poszczególne dekady. Punktem kulminacyjnym całej imprezy było spotkanie się w Ośrodku Sportu i Rekreacji, gdzie każda z klas musiała jak najlepiej zaprezentować wylosowaną przez siebie dekadę. Wszystkie występy były na bardzo wysokim poziomie i od razu można było zauważyć profesjonalne podejście młodzieży do tradycji szkoły. Na licealistów czekała także rywalizacja sportowa, drużyny razem z wychowawcami, startowały w wyścigach rzędów. Skakanie w workach, bieg z piłką czy przechodzenie przez szarfę okazało się nie lada wyzwaniem dla uczestników, a zmęczeni zdrową rywalizacją udali się na ognisko. Na samym końcu zostały ogłoszone wyniki , za prezentację klas i zawody sportowe. Pierwsze miejsce zajęła klasa 2D z wychowawczynią Panią Anną Majcher, na drugim miejscu podium uplasowała się 2A z Panią Agnieszką Jastrzębską, a na trzecim miejscu stanęła klasa 1D i ich wychowawczyni Pani Izabela Łukasiewicz. Po przyznaniu nagród wszyscy zadowoleni i z uśmiechami na twarzach rozeszli się do domów.