Sukcesy artystyczne I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Malborku.

Utwory jednego z najbardziej znanych polskich bardów wybrzmiały w Olsztynku. Odbył się tam X Ogólnopolski Festiwal Twórczości im. Jacka Kaczmarskiego. Była to już 17. edycja wydarzenia, która od 10 lat nosi nazwę Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości im. Jacka Kaczmarskiego. Brali w niej udział uczniowie szkół podstawowych i średnich  w kategorii piosenka i praca plastyczna. Naszą szkołę reprezentowali i zostali laureatami: zespół wokalny „Parafraza” (Zofia Lubowiecka, Lena Niedźwiecka, Hanna Pliszka, Kinga Kłosowska, Anna Steiniger, Dominik Król) – wyróżnienie z utworem „Mury” oraz solistka Kinga Kłosowska – I miejsce z utworem „Kantyczka z lotu ptaka”. W konkursie plastycznym wyróżnienie otrzymała Zofia Wojciechowska. Młodzież przygotowała nauczycielka muzyki Maria Seibert.

Gratulujemy!