Szekspir na wesoło

28 września klasa 2b wraz z panią Anną Jagielską i panią Jowitą Uniewicz wybrała się do Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego na spektakl pod tytułem ,,Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji).” w reżyserii Rafała Ostrowskiego. Była to przezabawna próba przedstawienia całej  twórczości tego ponadczasowego autora w sposób współczesny i humorystyczny.

W spektaklu grało tylko trzech aktorów, którzy odgrywali wszystkie role, dając popis wszechstronności i niezwykłej formy. Utwory ukazane zostały w ciekawy, nowatorski  sposób: dramat Otello był rapowany, Kroniki Królewskie zostały zaaranżowane jako mecz piłki nożnej, 16 komedii splecione zostało w jedną, a Hamlet grany był nawet od tyłu. Publiczność świetnie się bawiła, śmiech często rozbrzmiewał na sali i motywował aktorów. Pod koniec spektaklu z pomocą publiczności, aktorzy przedstawili niezdecydowanie bohatera najsłynniejszej tragedii

Szekspira- Hamleta. Sala została podzielona na kilka części i musiała w określonym momencie wykrzykiwać hasła, jednocześnie wybrani widzowie odgrywali swoje role na scenie. Kiedy wszystko się połączyło, można było odczuć zamęt i chaos, który panował w świadomości Hamleta. Spektakl zakończył się burzą oklasków.

Klasa 2b wróciła z wycieczki roześmiana i zadowolona ze spotkania z nowoczesną wizją twórczości Williama Szekspira.