Wyniki Wielkiego Maratonu Czytelniczego „Na literackim szlaku” I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza  w Malborku.

We wtorek, 11 czerwca 2024 roku,  odbyła się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku uroczysta gala  Wielkiego Maratonu Czytelniczego. Dla uczestników był to dzień pełen wyjątkowych, literackich emocji i wzruszeń, podczas którego poznaliśmy tegorocznych  laureatów i finalistów konkursu. Wśród nich znaleźli się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza  w Malborku. Nasza szkoła po raz szósty przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu czytelniczego  WMC – „Na literackim szlaku” .  W tegorocznej edycji uczestniczyło 940 uczniów ze 100 szkół ponadpodstawowych w Polsce i ich 110 opiekunów.

Komisja konkursowa przyznała tytuły laureata, finalisty i wyróżnienia:

Kolińska Maja 96 p. – laureatka! Kl.1c

Gałązka Julia 90 p. – laureatka! Kl.2a

Keńska Hanna 88 p. – finalistka! Kl.1c

Majewska Marta 80 punktów – finalistka! Kl.3a

Trzeciak Małgorzata 78 p. – finalistka! Kl.2a

Szewczyk Natalia 76 p. – finalistka! Kl.1c

Nagrodzonym gratulujemy sukcesów!

Istotnym celem konkursu jest popularyzowanie czytelnictwa wśród młodzieży (beletrystyka, reportaż, biografia, esej, literatura faktu), rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem, budowanie świadomości humanistycznej i rozwijanie umiejętności językowego ujmowania refleksji na temat przeczytanych tekstów. Zachęcamy tym samym do kolejnej edycji już we wrześniu!

Izabela Łukasiewicz

Leokadia Prędota