Zajęcia dydaktyczne  maturzystów I LO na Zamku Krzyżackim w Malborku.

W zeszłym roku uczniowie klas trzecich z okazji Dnia Patrona konkurowali ze sobą w konkursie filmowym na najlepszy film nakręcony na Zamku Krzyżackim w Malborku, nawiązujący do dzieł patrona szkoły, czyli Henryka Sienkiewicza.

Nagrodę za najlepszy film otrzymała klasa 3B (obecna 4B) i tym samym w nagrodę zdobyła możliwość spędzenia jednego dnia na zamku i uczestnictwa w specjalnie przygotowanych dla nich zajęciach dydaktycznych.

28 września 2023 r. uczniowie klasy 4B zwiedzali zamek odkrywając przy tym wiele  tajemnic i ciekawych miejsc, niedostępnych dla każdego turysty, przy okazji rozwiązując różnego rodzaju zagadki. Ponad to maturzyści mieli niezwykłą okazję  zobaczyć słynny obraz  Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem”, który obecnie znajduje się na zamku.

Klasa spędziła dzień pełen wrażeń,  obfitujący w wiele atrakcji.  Mogła się odprężyć i nabrać sił do dalszego przygotowywania się do matury.

Bardzo dziękujemy Działowi Edukacji Muzeum Zamkowego w Malborku za przygotowanie ciekawych zajęć i za pokazanie mnóstwa tajemnic i ciekawostek, które oferuje ten wspaniały zamek.

Wychowawca Rafael José Sáez Cara