Festyn Mowtrop

7 czerwca dzieci z malborskich przedszkoli i pierwszych klas szkół podstawowych ponownie miały szansę wziąć udział w tematycznym festynie Mowtrop, zorganizowanym przez nauczycieli oraz wychowanków Miejskiego Ośrodka Wychowawczego.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji było „Dookoła świata” -organizatorzy przygotowali kilkanaście stanowisk, których tematami były kultury poszczególnych krajów. Do współpracy zaproszono także wolontariuszy z zagranicy (m.in z Turcji, Armenii czy Gruzji), którzy najlepiej mogli przybliżyć gościom realia swoich państw. Swój wkład w tę imprezę miało również ILO, a dokładniej grupa uczniów pod opieką pani Jowity Uniewicz.

Część przygotowała zabawę związaną z Anglią i Szkocją, zaś reszta pomagała w komunikacji z obcojęzycznymi wolontariuszami. Goście nie mogli narzekać na nudę – niektórymi z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich były: malowanie twarzy, memo po gruzińsku, poszukiwanie złota, strzelanie z łuku, występy taneczne, spotkanie z Sherlockiem Holmesem, a także budka do zdjęć. Można było poczęstować się ciastem oraz napojami. Jak zawsze, przygotowanie i organizacja stały na bardzo wysokim poziomie, wszystko dopięto na ostatni guzik. Dzieci z pewnością już czekają na przyszłoroczną edycję!