Wyjazd integracyjny uczniów I LO do Mikoszewa

Rozpoczęcie nauki w nowej szkole jest dla uczniów klas I sporym stresem. Żeby pomóc młodym ludziom w miarę bezboleśnie przejść ten etap, tradycją malborskiej „Sienkiewiczówki” stały się wyjazdy integracyjne.

I tak w dniach od 9 do 11 września klasy pierwsze wraz z wychowawcami i opiekunami wyjechały do Mikoszewa, by spędzić czas poza murami szkoły, by się bliżej poznać i zbudować zgraną społeczność klasową.

Pomocne były w tym zajęcia ruchowe, muzyczne, teatralne, gry terenowe, przygotowane przez nauczycieli oraz zaproszonych specjalistów. Ich celem było wskazanie narzędzi i metod na stworzenie dobrych relacji w klasach. Nie zabrakło także wspólnego ogniska i dyskoteki.

Pogoda w większości sprzyjała również spacerom nad morze i do ujścia Wisły. Wspólny czas szybko minął, teraz pełni wrażeń i pozytywnych emocji staną przed kolejnymi wyzwaniami w szkole.