1 września 2016 r.

sztandar

Dziś 1 września w naszej szkole odbyła się uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego!!!!!  Pamiętaliśmy również o innym ważnym  dla wszystkich Polaków święcie. W Kałdowie o godzinie 9.00 pod Pomnikiem Poległych Celników Polskich rozpoczęła  się uroczystość upamiętniająca 77 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.Na wstępie zaprezentowano  inscenizację historyczną  pod nazwą „Pogranicze w ogniu…” opowiadała o wydarzeniach 1939 roku. Obok kombatantów, mieszkańców, przedstawicieli rządu, służb mundurowych , samorządowców uroczystość zaszczyciły delegacje uczniów z malborskich szkół. Wśród nich nasi uczniowie. Ponieważ to początek roku, bez sztandaru ,ale za to z przepiękną patriotyczną wiązanką kwiatów. Uczennica klasy III Karolina Niezgoda złożyła tę wiązankę przy pomniku poległych  celników.