A my uczymy się nocą …

Noc z 17 na 18 marca z pewnością pozostanie w pamięci części uczniów na dłuuugi czas, bowiem klasy: 1c oraz 1e spędziły Zieloną Noc Zdrowia w murach naszej szkoły. 
O godzinie 20:00 wszyscy zgromadzili się w „Sienkiewiczówce” i ochoczo uczestniczyli w zajęciach biologicznych, które poprowadziła Pani Magdalena Kubaszewska. Nasi młodzi biolodzy dowiedzieli się nieco więcej o budowie układu pokarmowego oraz trawienia. Następnie udali się do laboratorium chemicznego.  Pod okiem Pani Joanny Lamkowskiej mieli okazję przeprowadzić ciekawe doświadczenia i odkryć tajemnice związków organicznych w pożywieniu – młodzież badała parówki, banany i nie tylko… Oczywiście na tym nie koniec!

Młodzi naukowcy brali również udział w zajęciach z języka angielskiego z Panem Dariuszem Jasińskim z okazji Dnia Świętego Patryka. Quiz o tradycjach i obyczajach dotyczących narodowego święta Irlandii wygrały uczennice klasy 1C – Natalia Front oraz Aleksandra Jaskot.

Pani psycholog, Joanna Jasińska przybliżyła naszym uczniom zagadnienia związane z zaburzeniami odżywiania,  m.in. z bulimią oraz anoreksją. Zobaczyliśmy ciekawe, ale drastyczne zdjęcia osób dotkniętych takimi zaburzeniami.

Po tych interesujących, a jednocześnie wyczerpujących zajęciach, uczniowie mogli się zrelaksować grając w siatkówkę na sali gimnastycznej. Nikt z uczestników nie uprawiał wcześniej sportu w szkole po północy … Zajęcia sportowe zostały zorganizowane przez Pana Bogdana Kuchara. 

Był też czas na nocne podchody w szkole, rozmowy i wspólne spędzanie czasu w miłej atmosferze. Integracja pełną parą! Jednak – jak powszechnie wiadomo – wszystko, co dobre, szybko się kończy. Nadszedł czas na  wypoczynek, choć z pewnością znaleźli się tacy, którzy tej nocy nie zmrużyli oka.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy nocy w szkole są zadowoleni i jeszcze bardziej zintegrowani, a owe wydarzenie stanie się jedną z tradycji szkolnych.

Zespół redakcyjny