AKCJA GÓRA GROSZA w I LO

Towarzystwo Nasz Dom po raz XXIV zorganizowało ogólnopolską akcję Góra Grosza. Celem akcji jest zbiórka funduszy na pomoc rzeczową dla dzieci w całej Polsce, wsparcie psychologiczne dzieci i ich bliskich, programy stypendialne dla dzieci i młodzieży.

Naszym szkolnym celem natomiast było pokazanie młodzieży jaką siłę może stanowić mała pomoc wielu ludzi. W naszej szkole akcja została przeprowadzona w miesiącu grudniu i styczniu i polegała na gromadzeniu monet od 1gr do 5zł. Następnie w lutym monety zostały przeliczone przez Samorząd Uczniowski i wysłane do Warszawy, do Towarzystwa Nasz Dom, aby wspomóc dzieci i młodzież w potrzebie.

W I LO udało się zebrać 33,28 kg monet co dało kwotę 466,83 zł.

Samorząd Uczniowski dziękuje każdemu kto włączył się w akcję Góra Grosza. Zachęcamy do zbierania monet już od dziś, aby w przyszłej edycji  programu zebrać jeszcze większą kwotę.

Pamiętajmy zasadę, że „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”