DNI OTWARTE

Dnia 23 maja 2017 r. drzwi I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku zostały otwarte dla przyszłych uczniów. Od godziny 12 gimnazjaliści z wielu okolicznych szkół przybywali, aby zapoznać się z uczniami, nauczycielami, atmosferą, a także zwyczajami „Sienkiewiczówki”. Dni otwarte rozpoczęły się spotkaniem w auli, podczas którego Pani Dyrektor Hanna Lalak w kilku słowach przywitała wszystkich zgromadzonych. Następnie nasze młodsze koleżanki i koledzy obejrzeli prezentację, którą komentował przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Dawid Zakrzewski wraz ze swoją prawą ręką – Emilią Krawczyńską. Opowiedzieli oni m. in. o organizowanych wyjazdach, corocznych uroczystościach i tradycjach I LO. Następnie opiekę nad naszymi gośćmi przejęli uczniowie oprowadzający po terenie szkoły, solidnie przygotowani i dobrze zorganizowani dzięki pani Izabeli Łukasiewicz. Chętnie odpowiadali na każde zadane im pytanie, rozwiewając wszelkie wątpliwości i zachęcając do wyboru tej właśnie szkoły. Każda grupa odwiedziła wszystkie ważne miejsca, uczestniczyła również w przygotowanych przez nauczycieli i uczniów lekcjach pokazowych – matematyki, biologii, chemii, a także quizach tematycznych i językowych – na temat Wielkiej Brytanii, USA, Niemiec i Hiszpanii. Wszyscy mogli także wziąć udział w referendum dotyczącym potrzeb i oczekiwań uczniów oraz skosztować domowych wypieków w szkolnej kawiarence.

Dzięki nieocenionemu wsparciu młodzieży oraz nauczycieli, których nie sposób wszystkich wymienić, Dzień Otwarty I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Malborku uważamy za niezwykle udany. Gimnazjaliści opuszczali mury naszej szkoły z uśmiechami na twarzach, niejednokrotnie zapewniając, że ponownie zobaczymy się już we wrześniu. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w organizację tak ważnego dnia.

Zespół Redakcyjny