Dwóch pierwszoklasistów w Sejmie.

Dwóch pierwszoklasistów z naszego LO, Jan Zapolski-Downar z 1a i Juliusz Szatkowski z 1b zakwalifikowali się do tegorocznej edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Tematem tegorocznej sesji plenarnej SDiM, z okazji stulecia polskiej niepodległości, są posłowie do Sejmu II Rzeczypospolitej. Nasi uczniowie wykonali projekt na temat jednego z nich, Macieja Rataja, Marszałka Sejmu dwukrotnie pełniącego obowiązki Prezydenta RP – pierwszy raz po zamachu na Gabriela Narutowicza, drugi zaś po przewrocie majowym. Z racji bycia członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego, Rataj mocno angażował się w poprawę losu polskich chłopów. To właśnie dzięki niemu na terenie II RP wprowadzono bezpłatną, obowiązkową edukacje państwową. Niestety, ze względów bezpieczeństwa XXIV sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży została przesunięta z czerwca na wrzesień. Naszym uczniom jednak gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.