Dzień Edukacji Narodowej

15 października w naszym liceum obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej i z tej okazji środa była „dniem  białego kołnierzyka”- wszyscy wyglądaliśmy bardzo elegancko :).

Na czwartej godzinie lekcyjnej zebraliśmy się w auli i ku dużemu zaskoczeniu, to „najstarsza klasa naszej szkoły” – grono pedagogiczne- przygotowała inscenizację wiersza Juliana Tuwima „Rzepka” . Okazało się,że w naszych nauczycielach drzemie duże poczucie humoru- każda postać z wiersza była od strony merytorycznej perfekcyjnie przygotowana. Pedagogów witano gromkimi brawami, ale niektórych z nich nie dało się w ogóle rozpoznać ze względu na aktorską metamorfozę dopracowaną w każdym szczególe. Krótką inscenizację zakończyły owacje na stojąco!

Po części artystycznej przyszedł czas na oficjalną – Pan dyrektor złożył życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz  nam,  uczniom. Wręczył również nagrody dla  nauczycieli i pogratulował Pani Marii Seibert, która obchodziła 30-lecie swojej pracy.  Jej i wszystkim nauczycielom składamy serdeczne życzenia!:)

Zwieńczeniem spotkania był występ naszych koleżanek- Mileny Rachańskiej i Beaty Krakowiak, laureatek Festiwalu „Orfeusz w Italii”.

Zapraszamy na relację z tego wydarzenia do Tv Malbork oraz do naszej galerii zdjęć.

Pola Noworacka i Anna Jakubiak kl Ib