Europejski Dzień Języków Obcych w I LO w Malborku!

26 września 2024 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza po raz szósty świętowano Europejski Dzień Języków, który w obchodzony jest od ponad 20 lat (pierwszy raz było to 26 września 2001 r.). Święto to ma na celu propagowanie nauki języków obcych przez całe życie oraz promocję różnorodności językowej i kulturowej stanowiącej narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi nacjami

Tego w naszej szkole reprezentanci wszystkich klas rywalizowali ze sobą w konkursie, zmagając się z popularnymi wyrażeniami i zwrotami obcojęzycznymi. Pytania dotyczyły języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego, włoskiego, rosyjskiego, portugalskiego, ukraińskiego oraz łaciny.

Wyniki konkursu  prezentują się następująco:

I miejsce – klasa 2B w składzie: Laura Pałuba, Ariel Sobczak, Natalia Taras

II miejsce – klasa 3C w składzie: Julia Suchcicka, Szymon Konczyński, Łukasz Olchowik

III miejsce – klasa 4C w składzie: Klara Reksa, Weronika Pawlak, Amelia Nitka

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie!

Nagrody oraz słodkie upominki zwycięzcom wręczyła pani Dyrektor Hanna Lalak. Za przygotowanie merytoryczne konkursu odpowiedzialni byli nauczyciele języków obcych, w szczególności pani Agnieszka Jastrzębska oraz pan Rafael Saez Cara.

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków uczniowie wykonali także fantastyczne plakaty  oraz prezentacje, których motywem przewodnim były tym razem działania prozdrowotne z perspektywy różnych krajów Europy, co również jest jednym z elementów różnorodności kulturowej. Wszystkie prace zostały wykonane w językach europejskich

Natomiast podczas lekcji języków obcych uczniowie rozmawiali między innymi o tym, czy warto uczyć się języków, poznawali historię EDJ, pracowali z flagami państw europejskich, rozwiązywali quizy lub w grupach rozszyfrowywali kody QR (używając j. angielskiego), które dotyczyły nauki języków.

O czym informuje zespół nauczycieli języków obcych.