Euroweek: Wspaniała Przygoda z Językiem Angielskim w Kotlinie Kłodzkiej

W ostatnim tygodniu nasze najmłodsze klasy – pierwsze, drugie i trzecie – wyruszyły w niezapomnianą podróż do Kotliny Kłodzkiej, aby uczestniczyć w intensywnych warsztatach językowych Euroweek. Pięć dni pełnych nowych doświadczeń, przygód i nauki, które na zawsze pozostaną w ich wspomnieniach.

Podczas tego wyjątkowego tygodnia, uczniowie mieli okazję do bezpośredniego kontaktu z językiem angielskim, współpracując z utalentowanymi wolontariuszami z różnych zakątków świata – Nigerii, Węgier, Gruzji, Indii i Peru. To niezwykłe połączenie kultur i różnorodności językowej stworzyło inspirujące środowisko do nauki i wzajemnego zrozumienia.

Codzienne zajęcia były poświęcone doskonaleniu umiejętności językowych, a wieczory to czas na prezentacje wcześniej przygotowanych przedstawień w języku angielskim. Było to nie tylko doskonałe ćwiczenie praktyczne, ale także szansa na pokazanie własnej kreatywności i talentów scenicznym.

Program Euroweek obejmował różnorodne bloki tematyczne, od pracy w grupie i stosunków międzynarodowych po liderstwo, kultury świata i perspektywy związane ze studiami i pracą. To szerokie spektrum tematów pozwoliło uczniom poszerzyć swoje horyzonty i zrozumieć świat w szerszym kontekście.

Jednak to, co sprawiło, że ten wyjazd był wyjątkowy, to nie tylko nauka języka i poznawanie różnych kultur, ale także niezwykła integracja międzyklasowa. Uczniowie spędzili czas razem, wspierając się nawzajem, ucząc się od siebie i tworząc trwałe więzi.

Teraz, gdy Euroweek dobiegł końca, pozostają nam wspomnienia i nowe umiejętności, które zdobyliśmy. Ale z nadzieją w sercach patrzymy w przyszłość i czekamy na kolejną przygodę za rok!

Do zobaczenia!

Gabriela Pietrulewicz