Festiwalowy korowód

XX Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej „Wspólne dziedzictwo kultury” w Malborku rozpoczął się od barwnego korowodu, który przeszedł ulicami miasta 10 czerwca 2022 r. Naszą szkołę w korowodzie reprezentowali uczniowie klasy pierwszej – humanistycznej oraz uczniowie klasy drugiej – architektonicznej wraz z wychowawcami.

Korowód przeszedł przy dźwiękach muzyki do Ratusza Staromiejskiego. Tutaj byliśmy świadkami wykupienia zamku malborskiego przez króla Kazimierza Jagiellończyka od czeskich wojsk zaciężnych. Na scenie festiwalowej wręczono również nagrody uczniom naszej szkoły – uczestnikom II quizu „Śladami Historii” zorganizowanego w ramach tegorocznego Festiwalu Kultury Dawnej. Pierwsze miejsce w kategorii: szkoły ponadpodstawowe zdobył Konrad Janusz (klasa 3B), miejsce drugie – Marcin Mierzwiński (klasa 2A), wyróżnienie natomiast otrzymał Aleksy Słodownik (klasa 1B).