Magiczny Toruń

O magii Torunia przekonała się klasa 1B, która 08 czerwca 2022 r. udała się do tego miasta na wycieczkę wraz z opiekunami: wychowawczynią, Anną Jagielską oraz ks. Marcinem Marciniakiem.

Pierwszą atrakcją była wizyta w ,,niewidzialnym domu”, w którym mogliśmy poczuć, jak odbiera się świat bez użycia wzroku. Podzielone na trzy bloki zajęcia prowadzone były przez osoby niewidome lub niedowidzące. Było to dla nas naprawdę niecodzienne  doświadczenie, które z pewnością zapamiętamy na całe życie.

W Toruniu odwiedziliśmy również interaktywne muzeum – dawny schron przeciwlotniczy z okresu II wojny światowej, Bunkier – Wisła. To miejsce pozwoliło nam doświadczyć emocji związanych ze stanem zagrożenia w okupowanym mieście.

             Kolejnymi miejscami, które odwiedziliśmy w trakcie naszej wycieczki były: gotycki Ratusz Staromiejski i znajdująca się w jego wnętrzach Galeria Sztuki Gotyckiej, taras widokowy ulokowany na szczycie 40-metrowej Wieży Ratuszowej, Dom Mikołaja Kopernika.

            Nasza wycieczka zakończyła się długim spacerem po toruńskiej zabytkowej starówce znajdującej się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dziękujemy bardzo naszym opiekunom za organizację wycieczki i możliwość poznania tak licznych skarbów Torunia. Mamy nadzieję, że niedługo znowu wyruszymy razem by poznawać inne polskie miasta!

Torun-2

Zdjęcie 1 z 7

Uczniowie klasy 1B