Fundacja Wsparcie na starcie w naszej szkole!

W dniu 18.10.2022 r. w auli naszej szkoły uczennice klas maturalnych oraz klasy 1c uczestniczyły w spotkaniu z panią Martyną i Agatą z Fundacji Wsparcie na starcie! To fundacja, która promuje dbanie o zdrowe piersi wśród młodych kobiet poprzez profilaktykę raka piersi i brafitting. Mówi o poważnych przesłaniach w przystępny sposób, oswajając temat i umożliwiając młodym kobietom rozpoczęcie wdrażania zdrowych nawyków na całe życie.

Prowadzące wprowadziły nas w tajniki samokontroli piersi, nauczyły jak można rozpoznać niepokojące zmiany a także poradziły, jak powinien wyglądać prawidłowo dobrany biustonosz.

Każda uczestniczka złożyła uroczyste ślubowanie zobowiązujące do dbania o własne zdrowie oraz do przekazania nabytej wiedzy wszystkim najbliższym Kobietom we własnym otoczeniu.

Dziękujemy za piękne spotkanie!