I Liceum im. H. Sienkiewicza w Malborku  aktywnie obchodzi Pomorskie Dni Przedsiębiorczości.

W piątek 18 listopada 2022 r. uczniowie Sienkiewiczówki mieli okazję  uczestniczyć w  Pomorskich Dniach Przedsiębiorczości. Dzięki doradcom zawodowym Powiatowego Urzędu Pracy w Malborku licealiści uczyli się postaw przedsiębiorczych grając w planszówkę – Chłopską Szkołę Biznesu. To ekonomiczna gra, która jest symulacją działalności gospodarczej. W atrakcyjny sposób ukazuje mechanizmy funkcjonowania gospodarki rynkowej, rozwija kompetencje społeczne – negocjacje i umiejętności sprzedażowe, ale też integruje klasę. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że gra była atrakcyjną formą zajęć! Dziękujemy za zaproszenie!

Izabela Łukasiewicz, nauczyciel podstaw przedsiębiorczości

Zdjęcie 1 z 6