I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Malborku po raz kolejny wśród najlepszych liceów w Polsce!

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” 12 stycznia 2022 r. opublikowała po raz dwudziesty czwarty Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2022, który cieszy się olbrzymim zainteresowaniem kandydatów do liceów i techników, ich rodziców i wychowawców. Ranking stanowi pomoc dla młodych ludzi w wyborze liceum i technikum, które doprowadza ich do studiów i ułatwią zdobycie wybranego zawodu.

Na liście najlepszych liceów w Polsce po raz kolejny znalazło się I Liceum Ogólnokształcące  im. Henryka Sienkiewicza w Malborku, zajmując 607. miejsce, utrzymując tym samym Brązową Tarczę.

W tegorocznym rankingu wzięto pod uwagę dane z 1256 liceów ogólnokształcących dotyczące  wyników matury z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych, sukcesy w olimpiadach, osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych. W województwie pomorskim

I LO w Malborku  zajmuje w rankingu Perspektyw 39. miejsce.

Dyrekcja szkoły  i nauczyciele gratulują wszystkim licealistom przystępującym do olimpiad i konkursów przedmiotowych w roku 2022, który wymagał od wszystkich wyjątkowej pracy

(w tym głównie zdalnej)  wypracowali  kolejny sukces naszej szkoły.