I LO W MALBORKU BŁYSZCZY – SREBERKA W FUTSALU!

„I niech cały świat dowie się o I Liceum Ogólnokształcącym w Malborku!” chciałoby się krzyczeć, myśląc o naszej szkole. I udało nam się po raz kolejny rozsławić naszą szkołę, tym razem dzięki kobiecej drużynie piłki nożnej. Drużyna z składzie: Martyna Gardyjasz, Aleksandra Laskowska, Paulina Lewandowska, Justyna Okrucińska, Karolina Pawlikowska, Ewelina Pazio, Wiktoria Sokalska, zdobyła WICEMISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO. Aby tego dokonać, przebyły ciężką drogę – od zawodów miejskich w Malborku, poprzez półfinały w Kwidzynie, aż do finału wojewódzkiego w Gdyni, gdzie zmierzyły się z czterema innymi drużynami. Praca okupiona potem na treningach, integracja drużyny, przyniosły zamierzone rezultaty –  w postaci SREBRA na zawodach, które odbyły się 01 marca 2017r.

Dziewczyny przegrały tylko jeden mecz, z obecnymi mistrzyniami, ale i wtedy nie pozwoliły przeciwnikom na zachowanie czystego konta. Bramkę spod własnego pola karnego strzeliła Martyna Gardyjasz, a drużyna przeciwna mogła tylko patrzeć, jak piłka wpada do bramki. Zawodom towarzyszyło wiele emocji. Wszystkie zawodniczki były świetnie przygotowane do zawodów – od bramkarza zaczynając, a na napastnikach kończąc. Drużyna bardzo cieszyła się ze zdobytego przez nie miejsca, podobnie jak trener – pan Bogdan Kuchar. Krótki epizod ze szkolną piłką nożną dobiegł już końca, ale po raz kolejny udowodniliśmy, że nasza szkoła należy do najlepszych w województwie!

oprac. Justyna Okrucińska