I LO w uroczystym korowodzie

W  kalendarz malborskich imprez wpisał się Festiwal Kultury Dawnej, którego pomysłodawczynią jest Maria Seibert.  Impreza nawiązuje do wydarzenia, które historycy zapisali w dziejach Malborka i Polski pod datą 8 czerwca 1457 roku.  Król Kazimierz Jagiellończyk wjechał triumfalnie do zamku kupionego od czeskiej załogi wynajętej do obrony twierdzy przez zakon krzyżacki.  Ulicami miasta przeszedł barwny  korowód z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, który rozpoczął XXI Festiwal Kultury Dawnej w Malborku.

Tradycyjnie wzięły w nim udział dzieci i młodzież z malborskich przedszkoli i szkół. W tym roku w korowodzie wzięła również udział młodzież z I LO z klasy 2 D wraz z nauczycielem historii Karoliną Serafin – Lasotą. Uczniowie przebrani w barwne stroje z epoki rozpoczęli 3 dniowe obchody Festiwalu  Kultury Dawnej.